+48 607-767-212

sklep@chronos.info.pl 

+48 32 2410-550

F.H.U. CHRONOS Edmund Gruszczyński

41-500 Chorzów, ul. Powstańców 15

AUTORYZOWANY SERWIS OMEGA

OMEGA - U ŹRÓDEŁ HISTORII, Siedem z dziesięciu osób na całym świecie zna markę OMEGA – tak wysokim wynikiem może poszczycić się zaledwie kilka innych marek zegarków. U źródeł tego sukcesu leży niezawodna, najwyższa jakość każdego zegarka marki OMEGA. Nie jest ona jednakże jedynym powodem, dla którego marka ta cieszy się niezmiennie dobrą opinią. Różnice pomiędzy OMEGĄ,  a produktami konkurencyjnymi odzwierciedlają również litery wchodzące w skład jej nazwy :O jak Olimpiada, M jak Mega precyzja, E jak Elegancja, G jak Geografia i A jak Astronauta.

 

Spójrzmy jednak najpierw na historię rozwoju OMEGI na przestrzeni lat i życie niezwykłych postaci z nią związanych – począwszy od  Louisa Brandt’a do Nicolasa Hayek’a – którzy własnymi siłami kształtowali przyszłość tej marki. Od samego początku, warsztat otwarty w La Chaux-de-Fonds w 1848 roku przez, wówczas 23 letniego, Louisa Brandt’a cieszył się rosnącą popularnością. W czasie długich, zimowych miesięcy, siadał on za swoim stołem warsztatowym oświetlanym jedynie niewielką ilością światła wpadającego przez okno i z niezwykłą precyzją składał z części dostarczanych przez lokalnych rzemieślników, zegarki kieszonkowe. Kiedy śnieg stopniał, Louise ruszył w podróż po Europie, gdzie sprzedawał swoje zegarki od Włoch przez Anglię, jego główny rynek zbytu, aż po Skandynawię. Po jego śmierci w 1879, synowie Louis-Paul i Cesar, zniechęceni wątpliwej jakości, nieregularnymi dostawami, porzucili nie przynoszący zadowalających efektów system pracy w warsztacie, na rzecz własnej, w pełni kontrolowanej produkcji. Dzięki większej ilości pracowników, środków komunikacji i energii, w styczniu 1880 roku zakład przeniósł się na drugie piętro niewielkiej fabryki w Bienne, by w grudniu przejąć już cały budynek. Dwa lata później firma przeniosła się ponownie, tym razem do Gurzelen, dzielnicy Bienne, do budynku, w którym wcześniej znajdowała się przędzalnia i w którym do dziś znajduje się główna siedziba firmy. Pierwsze seryjne produkty, Labrador i Gurzelen oraz słynny model OMEGA z 1894, stały się początkiem ogromnego sukcesu firmy. 


 

W momencie śmierci Louisa-Paula i Cesara Brandta w 1903 roku, OMEGA była jedną z największych Szwajcarskich firm produkujących zegarki, z liczbą 800 pracowników i z produkcją na poziomie 240,000 zegarków rocznie. Los firmy znalazły się wtedy w rękach czwórki młodych ludzi, z których najstarszy  Paul-Emile Brandt nie miał jeszcze 24 lat! To właśnie on został uznany za wielkiego architekta i twórcę OMEGI, wpływając na losy firmy przez kolejne pół wieku jej istnienia! Trudności ekonomiczne spowodowane wybuchem Pierwszej Wojny Światowej sprawiły, że od 1925 roku aktywnie dążył on do połączenia OMEGI i firmy Tissot, zwieńczonej ich fuzją w roku 1930, w wyniku której powstała grupa kapitałowa SSIH, Societe suisse pour l'industrie horlogere SA, z siedzibą w Genewie. Pod jego kierownictwem, a później pod przywództwem Josepha Reisera, począwszy od  1955, SSIH nieustannie się rozwijała i rozrastał, przejmując bądź tworząc około pięćdziesięciu firm takich jak Lemania, Lanco i Hamilton. Na początku lat siedemdziesiątych SSIH był już pierwszym na rynku Szwajcarskim i 3 na rynku ogólnoświatowym, producentem gotowych zegarków.

Osłabiona kryzysem walutowym i recesją trwającą od 1975 do 1980 roku, SSIH uzyskała w 1981 roku wsparcie finansowe ze strony banków. Rok później,  w podobny sposób, ocalony został inny szwajcarski gigant produkujący zegarki i mechanizmy zegarowe - ASUAG, którego własnością były takie marki jak Longines, Rado i Swatch. Po drastycznym zweryfikowaniu ksiąg finansowych i restrukturyzacji działów Badawczo Rozwojowego i produkcyjnego  obu grup, dwóch gigantów połączyło się w 1983 tworząc Holding ASUAG-SSIH, z siedzibą w kompleksie ETA w Grangeste. W 1985 konsorcjum to zostało przejęte przez grupę prywatnych inwestorów pod strategicznym przywództwem Nicolasa Hayek’a. Pod nową nazwą - SMH, Societe suisse de microelectronique et d'horlogerie, przedsiębiorstwo zanotowało natychmiastowy wzrost, osiągając tym samym ogromny sukces i stając się czołowym światowym producentem zegarków. Od 1998 roku, pod nową nazwą Swatch Group, oferuje ono również zegarki Blancpain i Breguet. Dynamicznie rozwijająca się OMEGA pozostaje jedną z najbardziej prestiżowych, sztandarowych marek firmy.  

 

 

The Swatch Group Polska sp. z o.o. ul. Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Jesteśmy Autoryzowanym Serwisem Omega, co potwierdzamy certyfikatem oraz wymaganym przez markę wysokiej jakości sprzętem.

Jeżeli poszukują Państwo serwisu zegarka Omega lub naprawy zegarka marki Omega, to zachęcamy do odwiedzenia naszego punktu zegarmistrzowskiego w Chorzowie lub przesłanie zapytania.

 

LINK DO STRONY SERWISOWEJ OMEGI

SKLEP

 

 

​ADRES


F.H.U. Chronos

ul. Powstańców 15

41-500 Chorzów

woj. śląskie

NIP: 6270003419

 

Czynne: 

SALON SERWIS
od poniedziałku do piątku   od poniedziałku do piątku  
10:00 - 17:00 10:00 - 17:00

                                           


KONTAKT 


 

serwis@chronos.info.pl

 

sklep@chronos.info.pl

 

tel.: (32) 241 05 50

 

kom. +48 607-767-212

 

SKLEP STACJONARNY I SERWIS ZEGARKÓW CHRONOS CHORZÓW